ArCa-ն՝ Doing Digital Forum 2024-ի ազգային գործընկեր
2024թ ապրիլի 3-ին տեղի ունեցավ Doing Digital 2024՝ «Հնարավորություններին ընդառաջ» ֆորումը, որի ազգային գործընկերն էր ArCa-ն։ Ֆորումի գլխավոր խոսնակը հայտնի ֆուտուրիստ, բանկինգի նոր հայեցակարգի և բեսթսելերներ դարձած մի շարք գրքերի (Bank 2.0, Bank 3.0, Breaking Banks, Bank 4.0, The Rise of Technosocialism) հեղինակ Բրեթ Քինգն էր։ Ֆորումի խոսնակ էր նաև ArCa-ի Խորհրդի նախագահ Հովհաննես Խաչատրյանն, ով իր խոսքի ընթացքում ներկայացրեց…
Հայաստանի բանկերի մեծ մասը դադարեցրել էն МИР քարտերի սպասարկումը
Մարտի 30-ի գիշերը հայկական բանկերը, որոնք հանդիսանում են Armenian Card (ArCa) ազգային վճարային համակարգի անդամներ, դադարեցրել են ռուսական МИР քարտերի սպասարկումը։ Այս մասին ТАСС-ին հայտնել են համակարգի զանգերի կենտրոնից։ «Այսօրվանից մեր համակարգի հետ աշխատող բանկերը դադարեցրել են МИР քարտերի սպասարկումը։ Անհրաժեշտության դեպքում կարող եք կապվել կոնկրետ բանկերի հետ, որոնք դադարել են ընդունել ձեր քարտը»,- ասաց ArCa կենտրոնի օպերատորը։ ՎՏԲ Հայաստան…

Форум Doing Digital 2024 «Впереди возможностей»
3 апреля 2024 года состоялся форум Doing Digital 2024 «Впереди возможностей», национальным партнером которого выступила компания ArCa. Главным спикером форума стал Бретт Кинг, известный футуролог, автор новой концепции банковского дела и ряда бестселлеров («Банк 2.0», «Банк 3.0», «Разрушение банков», «Банк 4.0», «Взлет техносоциализма»). Спикером форума также выступил председатель правления ArCa Ованес Хачатрян, который в ходе своего выступления представил свое видение…
Большинство банков Армении прекратили обслуживание карт «Мир»
В ночь на 30 марта армянские банки, являющиеся членами национальной платежной системы «Армянская карта» (ArCa), прекратили обслуживание российских карт «Мир». Об этом ТАСС сообщили в колл-центре системы. «На сегодняшний день банки, работающие с нашей системой, прекратили обслуживание карт «Мир». При необходимости вы можете обратиться в конкретные банки, которые перестали принимать вашу карту», — рассказал оператор центра ArCa. Представитель банка ВТБ…