ASMO Armenia - ArCa-ն՝ Doing Digital Forum 2024-ի ազգային գործընկեր
2024թ ապրիլի 3-ին տեղի ունեցավ Doing Digital 2024՝ «Հնարավորություններին ընդառաջ» ֆորումը, որի ազգային գործընկերն էր ArCa-ն։ Ֆորումի գլխավոր խոսնակը հայտնի ֆուտուրիստ, բանկինգի նոր հայեցակարգի և բեսթսելերներ դարձած մի շարք գրքերի (Bank 2.0, Bank 3.0, Breaking Banks, Bank 4.0, The Rise of Technosocialism) հեղինակ Բրեթ Քինգն էր։ Ֆորումի խոսնակ էր նաև ArCa-ի Խորհրդի նախագահ Հովհաննես Խաչատրյանն,… Read More
April 05, 2024
2024թ ապրիլի 3-ին տեղի ունեցավ Doing Digital 2024՝ «Հնարավորություններին ընդառաջ» ֆորումը, որի ազգային գործընկերն էր ArCa-ն։
Ֆորումի գլխավոր խոսնակը հայտնի ֆուտուրիստ, բանկինգի նոր հայեցակարգի և բեսթսելերներ դարձած մի շարք գրքերի (Bank 2.0, Bank 3.0, Breaking Banks, Bank 4.0, The Rise of Technosocialism) հեղինակ Բրեթ Քինգն էր։
Ֆորումի խոսնակ էր նաև ArCa-ի Խորհրդի նախագահ Հովհաննես Խաչատրյանն, ով իր խոսքի ընթացքում ներկայացրեց Հայաստանի վճարային համակարգի ապագայի իր տեսլականը և ArCa-ի՝ որպես կարևորագույն վճարային ինֆրաստրուկտուրայի զարգացման հորիզոնները։ Իսկ «Ֆինանսների ապագան» թեմայով պանելային քննարկման ընթացքում Հովհաննես Խաչատրյանը կիսվեց Ֆինանսակական համակարգում սպառողական վարքագծի փոփոխությունների մասին  իր տեսակետով։
DDF-ը տարածաշրջանային խոշոր Ֆորում է, որն ամեն տարի միավորում է ոլորտի ավելի քան 1,000 մասնագետների՝ քննարկելու ֆինտեխ ոլորտի զարգացումները, բիզնեսում թվային տրանսֆորմացիան,  համաշխարհային տեխնոլոգիական նոր թրենդերը և միտումները։ Այն կարևոր նշանակություն ունի Հայաստանը՝ որպես թվային զարգացման հաբ դիրքավորելու գործում։
DDF-ին անդրադարձել են մի շարք հեղինակավոր տեղական և միջազգային լրատվականներ՝ Business Insider, Yahoo Finance և այլն։

ASMO Armenia - Форум Doing Digital 2024 «Впереди возможностей»
3 апреля 2024 года состоялся форум Doing Digital 2024 «Впереди возможностей», национальным партнером которого выступила компания ArCa. Главным спикером форума стал Бретт Кинг, известный футуролог, автор новой концепции банковского дела и ряда бестселлеров («Банк 2.0», «Банк 3.0», «Разрушение банков», «Банк 4.0», «Взлет техносоциализма»). Спикером форума также выступил председатель правления ArCa Ованес Хачатрян, который в ходе… Read More
April 05, 2024
3 апреля 2024 года состоялся форум Doing Digital 2024 «Впереди возможностей», национальным партнером которого выступила компания ArCa.
Главным спикером форума стал Бретт Кинг, известный футуролог, автор новой концепции банковского дела и ряда бестселлеров («Банк 2.0», «Банк 3.0», «Разрушение банков», «Банк 4.0», «Взлет техносоциализма»).
Спикером форума также выступил председатель правления ArCa Ованес Хачатрян, который в ходе своего выступления представил свое видение будущего платежной системы Армении и горизонты развития ArCa как важнейшей платежной инфраструктуры. А в ходе панельной дискуссии на тему «Будущее финансов» Оганес Хачатрян поделился своей точкой зрения на изменение потребительского поведения в финансовой системе.
DDF — крупный региональный форум, который ежегодно собирает более 1000 профессионалов отрасли для обсуждения финтех-разработок, цифровой трансформации в бизнесе, новых мировых технологических трендов и трендов. Это имеет большое значение для позиционирования Армении как центра цифрового развития.
DDF освещался рядом авторитетных местных и международных новостных агентств: Business Insider, Yahoo Finance и т. д.